Lekko kwaskowy, zimny napój z rabarbaru to doskonały wybór na upalne dni. Świetnie gasi pragnienie i przyjemnie ochładza organizm. Przygotujemy go w zaledwie pół godziny.
Składniki:
- 2 kg rabarbaru
- 3 l wody
- 1 kg cukru
- sok i skórka z 1 cytryny
Sposób przygotowania:
Rabarbar dokładnie myjemy, odcinamy końcówki i kroimy na kawałki. Nie obieramy go, ponieważ dzięki skórce syrop nabierze pięknego, rubinowego koloru.
Gotujemy całość przez około 15 minut od momentu zagotowania, na małym ogniu, aż rabarbar się rozpadnie. Pamiętajmy, aby nie mieszać zawartości garnka – dzięki temu syrop pozostanie klarowny.
Pozostały rabarbar możemy zachować, lekko posłodzić i smażyć przez około 15 minut. Doskonale sprawdzi się jako dodatek do ciast, naleśników lub jako dżem do pieczywa.
Z podanych składników otrzymamy ponad 3 litry soku. Możemy przelać go do słoików i przechowywać w lodówce.
Przed podaniem wlewamy do dzbanka 1 część soku i 4 części zimnej wody. Dodajemy kilka plasterków cytryny oraz kostki lodu. Zamiast zwykłej wody możemy użyć wody gazowanej.
Orzeźwiający napój z rabarbaru jest gotowy!




Brak komentarzy:
Prześlij komentarz